+90 216 970 2105

 

Dönüşüm başladı...

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti ile üretim süreçleri yeniden şekilleniyor.

Eşsiz özelliklere sahip IoT platformu ile siz de bu dönüşümdeki yerinizi alın ve rekabet gücünüzü koruyun.

Endüstri 4.0 devrimi, üretim süreçlerini bir dönüşümden geçirerek yeniden şekillendirmekte ve Endüstriyel Nesnelerin Interneti (Industrial Internet of Thing) de bu dönüşümün en önemli ve hızlandırıcı unsuru olmaktadır.

Nesnelerin Interneti (Internet of Thing) ile güç kazanan endüstriyel otomasyon çözümleri ile, üretim yapan tesisler ve ürünlerin kendisi bilgisayarlı donanımlarla donatılabilirler ve standart ağ araçları ile birbirlerine bağlanabilirler. Bu donatım ve bağlantının sağlanması bir üretim hattının ayrı bölümlerinin gerçek zamanlı olarak birbiriyle iletişim kurmasını, tüm imalat sürecinin izlenmesini ve kontrol edilmesini çok daha kolaylaştırmaktadır.

Solutera olarak sunduğumuz IoT platformu, gerekli donanımlarla donatılmış ve iletişimi sağlanmış üretim tesisleri için, çok çeşitli sensörler, kontrolörler, makineler ve ağ geçitleri ile kolayca entegre olup birlikte çalışabilirliklerini sağlayan bir kontrol merkezi olarak hizmet vermektedir.

Bu birlikte çalışabilirlik ve veri paylaşımı sayesinde, üretim hattının ayrı bölümleri, farklı olaylara anında tepki vermek ve konfigürasyon ayarlarını bu doğrultuda değiştirmek konusunda daha esnek ve duyarlı olurlar. Aynı zamanda, arıza tahmini ve sorun giderme de daha güvenilir ve anlaşılabilir hale gelir.

Sunduğumuz IoT platformu, uygulama ve veri işleme seviyelerinde, endüstriyel otomasyon, tahmine dayalı bakım ve uzaktan izleme için uçtan uca IoT uygulamalarını hızla bir araya toplamak adına bulut etkinleştirme ve veri işlemi için zengin özelliklere sahiptir.

Endüstri 4.0

Neler Yapılabilir?

Uzaktan Üretim Hatlarını İzleme

remote monitoring

İş gücü Takibi

workforce tracking

Tesis Genelinde Etkileşim

interconnectivity

Arıza Azaltma

failure mitigation

Güvenlik Kontrolü

safety control

Bulut Tabanlı Veri Depolama

data storage

Bulut Tabanlı Veri Analizi

data analytics

Ağ Geçidi Uygulamaları

gateway applications

Kenar Analizleri

edge analytics

Veri Güncellemelerinin Merkezi Konfigürasyonu

centralized configuration

Tahmine Dayalı Bakım

predictive maintenance